422377-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Köksgeråd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgerådsartiklar, SLL720
Referensnummer: RS 2020-0134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221100 Köksgeråd
II.1.4.
Kort beskrivning
Husgerådsartiklar, SLL720. Omfattar husgerådsartiklar av olika slag, förvaringsartiklar, barnartiklar samt hjälpmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221120 Koppar och glas, 39221210 Tallrikar, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen