Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning till personal - Dynamiskt inköpssystem
Referensnummer: SLSO 19-910
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms läns sjukvårdsområde avser att upphandla handledning till personal inom psykiatrin. Det dynamiska inköpssystemet gör det möjligt för leverantörer att ansluta och avsluta sin medverkan i systemet under hela dess giltighetstid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen