Kemtekniska produkter, maskindiskmedel, mjukpapper, städredskap med mera
Referensnummer: KS2018/0107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kemtekniska produkter: maskindiskmedel, mjukpapper, städredskap, pappers- och plastartiklar samt engångsmaterial till bland annat kök, m.m.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document) ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd