2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbyråtjänster
Beskrivning: Eskilstuna Kommunfastigheter AB (Kfast) bjuder in anbudsgivare att lämna anbud avseende webbyråtjänster. Uppdraget omfattar ett sammanhållet tjänsteåtagande avseende förvaltning av webbplats, support och underhåll samt utveckling av Kfast huvudwebbplats Kfast.se och digitala tjänster, såsom till exempel tjänst för analysering och hantering av data, tjänst för blanketter och Bank-ID.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000