422544-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-tjänst IT-arbetsplats
Referensnummer: 2019-07355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen ska finna den leverantören som kan tillhandahålla VGR:s behov av IT-arbetsplats som omfattar cirka 58 000 IT-arbetsplatser med tillhörande tjänster i enlighet med kravställning och det för Västra Götalandsregionen ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet.