422547-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kungshamn: Motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar för kommunerna i norra Bohuslän.
Referensnummer: KA 2017/938
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar personbilar för successiva uttag under avtalsperioden. Ramavtalet avser fabriksnya fordon av senaste modell/årsmodell vid leverans om inget annat överenskommes.
Deltagande kommuner är Tanum, Munkedal, Lysekil och Sotenäs. Anbud lämnas på en eller flera av de deltagande kommunerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbud kan lämnas per kommun och fordonstyp.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen