422552-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Nät
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter.
Referensnummer: UH 2016/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser nätverksprodukter med tillhörande tjänster till ett antal lärosäten och myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32400000 Nät, 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen