Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av behandling av Farligt Avfall - Impregnerat Trä
Referensnummer: 2018-007, 2018-09-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR upphandlar behandling av farligt avfall, impregnerat trä. Uppdraget innefattar hämtning på NSR:s huvudanläggning i Helsingborg till aktuell behandlingsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen