See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Region Örebro län upphandlar ramavtal för kommunikations tjänster som PR, reklam, kommunicera, grafisk profil och grafisk formgivning. Värdet på upphandlingen är uppskattad till 8 000 000 SEK fördelad på en avtalstid om 2 år med option om 1 + 1 år. Takvärde för ramavtalet är 15 000 000 SEK.
Intern identifierare: 24RS59
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000