2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk IT-Partner
Beskrivning: Upphandling av IT-Partner. Klienter, Infrastruktur, Licenser, AV-produkter, Konsulttjänster och Print (option)
Intern identifierare: 25-2010-1419-1010-119
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000