2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dyktjänster
Beskrivning: Ramavtalet avser dyktjänster i enlighet med upphandlingsdokumentet. Uppdragen avser dyktjänster i form av installation, underhåll, reparation och inspektion. Avtalet avser följande typer av tjänster: - Installationsarbeten - Löpande underhållsarbeten t.ex. tvätt av trappor under vatten. - Reparationsarbeten - Inspektion av t.ex. tillsyn/besiktning av kaj och badanläggningar. - Säkring av område under vatten
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Dyktjänster steg 1