Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal likströmssystem
Referensnummer: 20FMV6461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31126000 Likströmsgeneratorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt ramavtal för att tillgodose FM och FMVs behov av 48V-system i diverse anläggningar. Även andra spänningar kan förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31126000 Likströmsgeneratorer, 31154000 Kontinuerlig strömförsörjning, 31162000 Delar till transformatorer, induktorer och strömriktare, 31211310 Strömbrytare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen