422665-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optical coherence thomography (OCT)
Referensnummer: UPPH2021-00162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
OCT (optical coherence thomography) till PCI på Akademiska sjukhuset.
Avsedd användning koronarintervention: Undersökning av patologi i kranskärlen med hjälp av OCT-optical coherence thomography (OCT).
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-09-17 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen