Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal mattläggare inklusive material för Kungälvs kommun och Kungälvs Bostäder
Kungälvs Kommun samt stiftelsen Kungälvs Bostäder avser att upphandla ett ramavtal för mattläggare inklusive material för fortlöpande arbeten/uppdrag
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45431000 Golv- och plattläggning, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen