422698-2026 - Resultat
Sverige – Tillagning av måltider – Måltidstjänster PA Fogelströms gymnasium
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMåltidstjänster PA Fogelströms gymnasium
BeskrivningUpphandlingen omfattar tillagning i leverantörens eget tillagningskök, leverans av varm skollunch i kantiner till skolans mottagningskök samt servering och drift av mottagningsköket. För närvarande serveras i genomsnitt 560 måltider per dag under läsårets 173 dagar.
Intern identifierareUTBF-PAF 2026/1
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser, 55523100 Servering av skolmåltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMåltidstjänster PA Fogelströms gymnasium