4227-2017 - ResultatSverige-Ronneby: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 22: Rekrytering och urval av personal
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ronneby.
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser bemanningstjänster inom socialtjänstens verksamhetsområden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.