Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EXTERN REMISS Instrument, reagens och provtagningskit för immunologiskt avföringsprov.
Referensnummer: 22-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetslaboratoriet inom Medicinsk Diagnostik Karolinska förbereder upphandling av instrument, reagens och provtagningskit för immunologiskt avföringsprov och önskar få in eventuella synpunkter på dokumenten:
1. Anbudsinbjudan
2. Krav på leverantören
3. Kravspecifikation
4. Anbudsutvärdering
Samt publicerade bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33127000 Utrustning för immunanalys, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss av upphandlingsunderlag och bilagor inför eventuellt kommande upphandling av instrument, reagens och provtagningskit för immunologiskt avföringsprov.