422737-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledare Mark & Anläggning Eksjö
Referensnummer: 1127/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322200 Konstruktion av rörledningar, 71540000 Byggteknisk ledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen