422764-2019 - ResultatSverige-ÖREBRO: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till anstalten Norrtälje
Referensnummer: 2018-29385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvårdstjänster till anstalten Norrtälje, Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård måndag till fredag på anstalten Norrtälje.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.