422780-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullande material.
Referensnummer: RJL 2017/2491
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning till sjukvården.
Omfattning:
Region Jönköpings län avser att upphandla Rullande material. Upphandlingen omfattar Utrustning till sjukvården.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192150 Behandlingsbritsar, 33192340 Möbler för operationssalar utom bord, 34430000 Cyklar, 39100000 Möbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen