2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för el, fjärrvärme, gas och VA
Beskrivning: Upphandlingen avser verksamhetssystem som ska stödja hantering och dokumentation av anläggningar och tillhörande information. Systemet ska bland annat bidra till effektiv förvaltning, planering, drift och underhåll av en verksamhets nät. Upphandlingen är uppdelad i följande kategorier: El Fjärrvärme & fjärrkyla Gas Vatten & avlopp
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131960:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72511000 Program för nätadministration
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtalet gäller i två (2) år, med möjlighet till förlängning i upp till 6 år.