Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Two high-resolution mass spectrometers
Referensnummer: EUI 21 018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Institute of Neuroscience and Physiology at the University of Gothenburg intends to acquire two high-resolution ESI mass spectrometers, with associated LC systems, for use in large clinical proteomic studies based on the TMTpro 16-plex technique.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen