422853-2021 - ResultatSverige-Växjö: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning, avtryck, puts och polering, och endodonti 2
Referensnummer: 21RGK624
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser dentala förbrukningsartiklar till Region Kronoberg. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen syftar till ett ramavtal med flera leverantörer.
Upphandlingssortimentet är uppdelat i 3 produktgrupper:
Avtryck
Puts och polering
Endodonti 2
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33133000 Tillbehör för tandavtryck, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen