2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att upprätta avtal för leveranser av livsmedel inom områdena, fryst mjukt och hårt bröd, färdigrätt/potatisrätt/dessert, kötträtter/sous-vide/fryst kött, glass, ketchup och senap mm, till kommunens verksamheter i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 25/89
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000