2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende IT-resurser
Beskrivning: Detta anbudsunderlag är avsett att konkurrensmässigt utvärdera marknadens erbjudande avseende IT-tjänster hos leverantörer som i agerar resursmäklare (definieras i det följande "Resursmäklare") för efterfrågande tjänster. Som Resursmäklare räknas sådan leverantör vars affärsmodell är att förmedla oberoende resurser till en köpare.
Intern identifierare: 2746/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000