422960-2017 - ResultatSverige-Östersund: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildskärms- och skyddsglasögon.
Referensnummer: RS/1457/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser synundersökning samt bildskärms- och skyddsglasögon. Upphandlingen ska resultera i ramavtal för bildskärms- och skyddsglasögon. Omfattning enligt upphandlingsdokument. Region Jämtland Härjedalen är samordnare för upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A (Bergs kommun)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område B (Bräcke kommun)
Del nr: 2
Område C (Härjedalens kommun)
Del nr: 3
Område D (Krokoms kommun)
Del nr: 4
Område E (Ragunda kommun)
Del nr: 5
Område F (Strömsunds kommun)
Del nr: 6
Område G (Åre kommun)
Del nr: 7
Område H (Östersunds kommun)
Del nr: 8