42297-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Transport på vattenvägar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gods och fordonstransporter i Göteborg södra skärgård.
Referensnummer: 616/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs stad, Trafikkontoret, inbjuder att avge anbud på gods- och fordonstransporter med fartyg i Göteborgs södra skärgård från den 1.11.2019 till och med den 31.10.2024 med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.