Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaterial, städkemikalier samt papper- och plastprodukter
Referensnummer: KLF 2022/881
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå kommun, Luleå Lokaltrafik och Lulebos behov av städmaterial, städkemikalier samt papper- och plastprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 36 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18424300 Engångshandskar, 39222120 Engångskoppar, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen