422980-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärgårdsrenhållning
Referensnummer: RS 2017-05447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting inbjuder Er att lämna anbud avseende skärgårdsrenhållning för leverans till Västkuststiftelsen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen