423002-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Renovering av skepp och båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorbyte på Pilot 151 SE
Referensnummer: 18-01657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50244000 Renovering av skepp och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motorbyte samt genomföra diverse underhållsarbeten på lotsbåt Pilot 151 SE.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50245000 Modernisering av båtar, 51145000 Installation av båtmotorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen