423036-2018 - ResultatSverige-Habo: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: 18/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Habo kommun inbjuder till anbudsgivning avseende snöröjning och/eller halkbekämpning, samt snölastning och snöbortforsling av tio (10) olika områden av kommunala gator och, till viss del, kommunala gång och GC-vägar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen