423063-2026 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – 2025 Tandtekniska tjänster inom protetik, Folktandvården Region Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Tandtekniska tjänster inom protetik, Folktandvården Region Norrbotten
Beskrivning: Pga att regionen nått takvolym för avtal 22/215 "Tandtekniska tjänster Region Norrbotten" och att avtalet iom det är verkningslöst så måste dessa tjänster upphandlas på nytt. Upphandlingen omfattar produktområdena; 1) Fast tandstödd protetik 2) Avtagbar protetik 3) Implantatprotetik
Intern identifierare: 25/479
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000