See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk IT-Partner
Beskrivning: Upphandling av IT-Partner. Klienter, Infrastruktur, Licenser, AV-produkter, Konsulttjänster och Print (option)
Intern identifierare: 24-2010-1419-1010-209
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: IT-Partner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Intresserade leverantörer inbjuds härmed genom denna Ansökningsinbjudan (Steg1) att lämna en ansökan om att få ta del av anbudsinfordran (steg 2) och få lämna anbud i Karlskoga kommuns upphandling avseende Strategisk IT-Partner till Karlskoga kommun.
Intern identifierare: 1637295
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Licenspartner
Beskrivning: 1.1 Beskrivning av upphandlingen Intresserade leverantörer inbjuds härmed genom denna Ansökningsinbjudan (Steg1) att lämna en ansökan om att få ta del av anbudsinfordran (steg 2) och få lämna anbud i Karlskoga kommuns upphandling avseende Strategisk IT-Partner till Karlskoga kommun.
Intern identifierare: 1643499