2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bergumskolan F-9, Renovering, till- och nybyggnad
Beskrivning: Totalentreprenad för verksamhetsanpassning av Bergumskolan F-9. - Renovering av Hus F i sin helhet - Planlösningsförändringar och ombyggnation storkök Hus F - Fasadförändringar Hus F - Tillbyggnad av teknikrum på tak i Hus F - Markanpassningar runt Hus F och Hus K - Nybyggnad av trä- & syslöjdsbyggnad (Hus K)
Intern identifierare: SFF-2025-00362
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45453000 Reparation och renovering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000