See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reklambyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för Ängelholms kommun, Ängelholmshem AB, Ängelholmslokaler AB och Ängelholms Flygplats AB avseende reklambyråtjänster som till exempel strategisk kommunikations- och varumärkesarbete, grafisk profilering, mässor och event mm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105105:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning