Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning Faxeholmen AB.
Referensnummer: 7006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sandupptagning och annan barmarksrenhållning såsom lövupptagning och övrig renhållning av gator samt ett antal mindre gång- och cykelvägar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sandupptagning Faxeholmen AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen