Officiellt namn: Aktiebolaget Stockholmshem Postadress: Box 9003 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 71 Land: Sverige Att: Mathias Pettersson E-post:mathias.pettersson@frankprojektpartner.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Solberga Bollplan – Golvbeläggning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nyproduktion av 74 st. hyreslägenheter i Solberga.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45432130 Golvbeläggning, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45431000 Golv- och plattläggning, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.