Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleriarbeten.
Referensnummer: GNU 2017/27E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45440000 Målning och glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar måleriarbeten för Säter kommun, Säterbostäder AB, Hedemora kommun, Hedemorabostäder AB, Hedemora kommunfastigheter AB samt Räddningstjänst Dala Mitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 – Hedemora kommun / Hedemorabostäder / Hedemora kommunfastigheter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45440000 Målning och glassättning, 45442100 Målning, 45442300 Ytbehandlingsarbeten, 98394000 Tapetserararbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 2 – Säter kommun / Säterbostäder
Del nr: 2
Delområde 3 – Räddningstjänster Dala Mitt
Del nr: 3