42324-2025 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Beslutsstödsystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeslutsstödsystem
BeskrivningUpphandling av Beslutsstödsystem.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101452:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster, 72250000 System- och stödtjänster