Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HSMA - Byggarbeten
Referensnummer: 19AV143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad omfattar en byggnad som skall inhysa en sorteringsanläggning. Där sorteringsanläggningen och installationsentreprenader blir sidoentreprenader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213250 Anläggningsarbeten för industribyggnader, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen