2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbyråtjänster
Beskrivning: FOI använder webbpubliceringsverktyget Sitevision för FOI:s webbplats, intranät och projektwebbar. Ett viktigt uppdrag för den byrå som FOI upphandlar är utveckling av en ny extern webbplats. FOI är i behov av specialister i Sitevision för att utveckla, förvalta och supporta systemet. FOI är även i behov av konsulter som är specialister på tillgänglighet så att våra webbplatser lever upp till lagen om tillgänglighet till digital offentlig service (DOS-lagen).
Intern identifierare: FOI-2025-548
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000