423292-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter och juridiskt stöd
Referensnummer: 114-51544-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Länsstyrelsens behov av upphandlingskonsulttjänster och upphandlingsjuridiskt stöd.
Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden enligt nedan:
1. Delområde A - Upphandlingskonsulter
2. Delområde B - Upphandlingsjurister
3. Delområde C - Upphandlingskonsulter med inriktning på entreprenad
Inbjudan
Länsstyrelserna i Stockholms län och i Gotlands län (hädanefter gemensamt benämnda Länsstyrelsen) inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud i en öppen upphandling gällande ramavtal för upphandlingskonsulter inom tre olika delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen