423319-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Gånghjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gånghjälpmedel (HMC)
Referensnummer: RJL 2020/1988
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141720 Gånghjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av gånghjälpmedel, så som gåbord, kryckor, rollatorer och gåstolar till Hjälpmedelscentralen, kommunernas boenden och regionens verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141710 Kryckor, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen