2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppdragskonsult Byggledare spår- och geodetisk mätningsteknik för Spår- och växelbyte Hillared-Bor, Västra Götalands län och Jönköpings län
Beskrivning: Projekten Spårbyte Hillared-Bor och förbigångsspår Lekarekulle är i behov av att handla upp 1 st uppdragskonsult Byggledare Mät 80%.
Intern identifierare: KOM-420743
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Uppdragskonsult Byggledare spår- och geodetisk mätningsteknik för Spår- och växelbyte Hillared-Bor, Västra Götalands län och Jönköpings län