423357-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Tandläkarstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandläkarstolar/Unitar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Karolinska Institutet planerar utbyte av cirka 130 tandläkarstolar. Unitar.
Första leverans planeras till mitten av 2017.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33192410 Tandläkarstolar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.