423379-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Krokom: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till Socialförvaltningen i Krokoms kommun
Referensnummer: SN 23/104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialförvaltningen i Krokoms kommun behöver upphandla ett förvaltningsövergripande verksamhetssystem.
Upphandlingen avser ett avtal för leverans, support, underhåll och vidareutveckling av verksamhetssystemet samt övrigt samarbete gällande tillhörande tjänster såsom installation, utbildning, dokumentation och driftsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen