2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grundläggning samt byggnation av Garage MHK B2
Beskrivning: Som en del av utvecklingen av Masthuggskajen och halvön, i kvarter B2, ska Stena Fastigheter och Riksbyggen uppföra flerbostadshus. Under dessa bygger Älvstranden en underjordisk parkeringsanläggning med cirka 260 platser i två plan inom en 3D-fastighet. Denna upphandling avser entreprenaden för garage och grundläggning av husen. För mer detaljerad info se upphandlingens administrativa föreskrifter.
Intern identifierare: 0662/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000