423422-2026 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Upphandling av kommunikationstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av kommunikationstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser strategisk kommunikationsrådgivning samt utveckling av kreativa koncept och kampanjer för Östgötatrafiken, med målet att stärka varumärket, öka kundnöjdheten och öka kollektivtrafikens marknadsandel. Vi söker en stabil och insiktsdriven partner som kan omvandla strategi till effektiv och differentierad kommunikation. Leverantören ska ligga i digital framkant och vara skicklig på att identifiera de mest effektiva kanalerna för att nå ut.
Intern identifierare2025/0635
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000