423533-2026 - Resultat
Sverige – Ombyggnadsarbete – Byggarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal av byggarbeten avseende inre och yttre reparations-, ombyggnads-, mindre rivningsarbeten samt mindre nybyggnationer inom Kristianstads kommun.
Intern identifierareTN 2025/1617
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggarbeten