2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enteralt nutritionsmaterial
Beskrivning: Enterala sprutor, matningssonder, gastrostomiportar, gastrostomikatetrar, container/behållare för sondmat mm.
Intern identifierare: VF2026-00013
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Kategorin omfattar produkter för enteral nutrition, såsom enterala sprutor, matningssonder, gastrostomiportar, gastrostomikatetrar, samt behållare för sondmat. Utrustningen stödjer säker och effektiv tillförsel av näring till patienter med behov av enteral matning.
Intern identifierare: 1910237-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare: 1910238-1